Nacházíte se na: Úvod > Studenti a absolventi > Příběhy studentů

Příběhy studentů

Bc.Klára Skuhravá

Cestovat v rámci školy jsem začala vlastně poměrně pozdě. Mé první cesty vedly převážně na území České republiky. Jednalo se o krátké, maximálně pětidenní workshopy, které se nejčastěji zabývaly krajinářskými a urbanistickými tématy. Delší cesty, jako například dvoutýdenní letní školu na Slovensku, jsem mohla navštívit pouze během letních prázdnin. Víc jsem si jakožto student denního studia programu Zahradní a krajinářská architektura nemohla dovolit.

Vše se změnilo, když jsem přešla na navazující studium a vyměnila obor „Zahradní a krajinářská architektura“ za „Management zahradních a krajinářských úprav“. Protože jsem většinu z povinných předmětů absolvovala v rámci 4. ročníku bakalářského studia, měla jsem nyní spoustu volného času. V prvním ročníku jsem tak byla na půlročním výměnném pobytu v italském Bolzanu, kterému bych mohla vytknout pouze to, že jsem nemohla zůstat déle. V létě jsem získala grant na účast na mezinárodní letní škole v Lotyšsku a na podzim jsem se dostala na měsíční praktickou stáž přes program NIKAZAM do Nikaragui.

A co mi cestování dalo? V první řadě si samozřejmě zlepšíte jazykovou dovednost a komunikativnost. Poznáte spoustu nových lidí, takže se váš okruh přátel najednou rozprostře po celé zeměkouli. Padnou hranice a obvyklé předsudky se rozplynou. Pochopíte, že lidé mají různé problémy, a že většina z nich v životě hledá to stejné jako vy – svoji vlastní cestu. Zjistíte, že Evropa je jen jeden z mnoha kontinentů, a že je potřeba být vděčný za možnosti, které zde máme. A také vám dojde, že univerzita a titul, za kterým se většina studentů honí, je jen jedna z mnoha uznávaných hodnot.

I přes všechny cesty jsem svá studia nemusela prodlužovat ani o jediný semestr a tak jsem nyní studentkou posledního ročníku programu Management zahradních a krajinných úprav a přemýšlím, co bude dál. Je ještě tolik různých grantů, které je možné v rámci univerzity využít!

Přidáno
22.1.2013

Chci se podělit o svůj příběh

Chcete se podělit o svoje zkušenosti ze studia na Zahradnické fakultě?

Neváhejte a kontaktujte nás.

Kontakt:
Jarmila Nováková
Telefon:
777 123 456
E-mail:
pribehy@zf.mendelu.cz

Inspiruj se příběhy studentů

Bc.Klára Skuhravá
22.1.2013 8:42:39

Bc.Klára Skuhravá

Odvážná studentka využívající možnosti studovat v zahraničí
Ing. Martina Sarvašová
22.1.2013 8:49:54

Ing. Martina Sarvašová

Úspěšná absolventka s mezinárodními zkušenostmi