Proč studovat na naší fakultě?

Získáte nejvíce zkušeností
Budete spolupracovat s největšími profesionály ve svém oboru
Můžete studovat v zahraničí
Skvěle se uplatníte v praxi

Přihlásit ke studiu
Nacházíte se na: Úvod > Chci studovat > Doktorské (Ph.D.) studijní programy

Doktorské (Ph.D.) studijní programy

Zahradnické obory poskytují nekonečné pole pro zkoumání a bádání. Je tedy samozřejmé, že po skončení magisterského studia mohou absolventi s předpoklady k vědecké práci pokračovat v některém z doktorských programů.

Jako doktoranda Vás čeká zajímavá samostatná vědecká práce na individuálním výzkumném záměru u školitele, kterého si předem vyberete. Můžete se těšit na práci na projektech národní i mezinárodní úrovně, spolupráci se světovými kapacitami Vašeho oboru a možnost studijních pobytů na českých i zahraničních výzkumných pracovištích. Své výsledky budete samozřejmě také publikovat v odborných publikacích a vědeckých konferencích.

Pro výzkumný materiál není třeba chodit daleko. Ideální zázemí nabízí experimentální pozemky Zahradnické fakulty spolu s moderním laboratorním zařízením, kde je výzkum přímo aplikován. Pro zahradní a krajinářské architekty se nabízí ke studiu jedinečné dílo Lednicko-Valtického areálu i jiné cenné oblasti České republiky.

Doktorand během studia složí rigorózní zkoušku, napíše a obhájí disertační práci a poté je mu udělen titul Ph.D. Standardní délka studia je čtyři roky a je otevřen pro držitele magisterského stupně v oblasti zahradnictví nebo dalších příbuzných oborech.

Nenašli jste vámi hledané informace? Nebo se chcete na něco zeptat?

Zkuste nejprve využít naší sekce často kladených dotazů (FAQ) nebo přejděte přímo na kontakty. Využít můžete našeho kontaktního formuláře "napište nám".

Jsme tu pro vás.